Jedność pokonana

10 kwietnia 2016 roku podejmowaliśmy w ramach 17 kolejki A-klasy drużynę Jedności Nowy Sącz. W typowo angielskiej pogodzie jednak na świetnie przygotowanym boisku przystępowaliśmy do tego meczu już ze wszystkimi nowymi zawodnikami : Zając , Święch. W ostatniej chwili do drużyny Tabaszovii odszedł Jan Czoch.

Na jesień wygraliśmy na boisku rywala 3:1 , wówczas bramki strzelali Baran , Kosecki oraz J.Czoch.

W niedzielę przed południem o godzinie 11:00 wystąpiliśmy w składzie : Koźma - Liszka , Manelski , Szabla(C) , Orzechowski , Baran , Gródek , Bodziony , M.Czoch , Krawczyk , Kosecki.

Sędzią głównym spotkania był Pan Mateusz Flotyn z Gorlic.
Od początku to Hart chciał narzucić swoje tempo i przede wszystkim co cechuje zespół znad Jeziora Rożnowskiego długo utrzymywać się przy piłce. W 8 min najlepszą okazję do tego miał M.Czoch , któremu zabrakło zdecydowania po prostopadłym podaniu od Gródka. Parę minut później Liszka wywalcza rzut wolny na wysokości pola karnego. Piłkę dośrodkowuje Gródek a Szabla wyskakuje najwyżej w polu karnym i z dużą siłą kieruje główką piłkę do bramki i mamy 1:0 ! Rywale podrażnieni takim obrotem spraw chcieli szybko wyrównać jednak to się im nie udało. Natomiast gospodarze dalej dążyli do zdobywania bramek lecz ani strzały Barana ani Koseckiego nie znajdowały drogi do bramki. Dopiero w 32 min - rzut rożny z lewej strony , piłkę znów dośrodkowuje Gródek tym razem najlepiej zachowuje się w polu karnym Marek Czoch , który pakuje piłkę do siatki i mamy już 2:0 ! Chwilę później lekkie rozprężenie w naszych szeregach , akcja lewą stroną , dośrodkowanie do napastnika Jedności , który z 5 metrów strzela niemalże pewną bramkę lecz fenomenalną interwencją na linii bramkowej popisuje się Koźma ! Do końca pierwszej połowy nic się nie zmieniło lecz to Hart miał przewagę jeśli chodzi o groźne sytuacje.

W drugiej części gry gości coraz usilniej próbowali strzelić bramkę ale ich strzały lądowały na orliku , który znajduje się obok stadionu. Drużyna Manelskiego dalej szukała bramki , 3 asystę w meczu mógł mieć Gródek lecz Krawczyk po strzale głową uderzył piłkę w słupek. Bardziej altruistycznie mógł w 62 min zachować się Baran , który po świetnej akcji uderzył na bramkę. W 70 min dobrze grających Krawczyka oraz M.Czocha zmienili : wracający do seniorów wychowanek klubu B.Zając oraz nowy zawodnik naszego klubu doświadczony J.Święch. I już parę minut później ten pierwszy po mądrze rozprowadzonej akcji po podaniu Koseckiego , będąc 25 metrów od bramki uderza w okienko bliżej krótkiego słupka i wbija "gwóźdź do trumny" przyjezdnych. Jedność próbowała ale siatka zabezpieczająca za bramką była tego dnia wysoce eksploatowana. W końcówce mieliśmy jeszcze kilka okazji . M.in Dwornik , który uderzył minimalnie obok słupka lecz wynik końcowy nie uległ już zmianie i to Hart zaksięgował cenne 3 pkt.

Bardzo dobry mecz pod względem taktycznym ale przede wszystkim olbrzymie zaangażowanie naszych zawodników , którzy w żadnej z akcji nie "odstąpili nogi".

Bramki :

Hart Tęgoborze 3-0 Jedność Nowy Sącz 10 kwietnia, 11:00
Zawisza Rożnów 1-2 Grybovia Grybów 10 kwietnia, 11:00
Górka Szczereż 5-2 LKS Świniarsko 10 kwietnia, 17:00

W niedzielę 17 kwietnia o godzinie 16:00 zagramy w Grybowie z dobrze grającą ostatnio Grybovią. Zapraszamy kibiców !